Star Wars’un son filmi epilepsi nöbetlerine neden oldu

Nöbet geçirenlerden biri olan 19 yaşındaki Emily Suzanne Jones, filmlerdeki flaşların çok kötü olduğunu ilk 30 dakikadan sonra filmi terk etmek zorunda kaldığını söyledi. Ardından koridora çıktığında nöbet geçirdi.

Emily Suzanne Jones, New York Post ile yaptığı röportajda nöbetin 30 saniye ile 1 dakika sürdüğünü söyledi. Neyse ki, ek müdahaleye ihtiyaç duymadığını da ekledi. Orijinal üçlemeyi izlerken sorun yaşamadığını ve bu filmi yaparken biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

23 yaşındaki Megan Wharry de epileptik nöbet geçirdi. Ancak Megan, Emily gibi filmi bırakmadı. Hem migreninin hem de nöbet öncesi belirti olarak olarak bilinen ‘aura’ ortaya çıkmasına rağmen, filmi izlemeye devam etti. Megan, yaşadıklarını New York Post’a şu şekilde aktardı:

“Filmden çıkmayı düşündüm,ancak bu düşüncemi hemen geri çektim. Daha iyi hissetmek için lavaboya gittim. Bedenimi dinlemeli miyim? Kesinlikle, evet. Ama filmi beğendim.”

Birçok sosyal medya kullanıcısı ya nöbet geçirdiğini ya da nöbet geçiren olduğunu yazdı.

Bir kullanıcı, oğlunun efektler nedeniyle en heyecanlı yerleri izleyemediğini ve ona filmde olanları fısıldamak zorunda kaldığını belirtti.

Share This
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"